Prof. Dr. Ahmet Demir

1974 yılında Erzurum’da doğdum. İlkokulu Pasinler’de, ortaokul ve lise eğitimimi Erzurum’da tamamladım. 1993’te tıp eğitimime başladığım İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce)’nden 2000 yılında mezun oldum.

Hakkımda

Mezuniyet sonrası girdiğim ilk TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünü kazandım. Buradaki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık ihtisasımı 2005 yılında tamamladım.

Kariyer

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık ihtisasımı tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Pediatrik Onkoloji bölümünde yan dal ihtisasıma başladım. Bu ihtisasımı 2009 yılında tamamladım. Yan dal uzmanlığımı yaparken izinli olarak Şubat 2008- Şubat 2009 arasında Siirt’te Asteğmen olarak vatani görevimi ifa ettim. Yan dal uzmanlığım sırasında aynı zamanda çocuk onkoloji alanında tezli olarak master’mı tamamlayarak MSC unvanına hak kazandım.  

Devlet Hizmeti Yükümlülüğü gereğince Kasım 2009 tarihinde Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Çocuk Hematoloji/Onkoloji uzmanı olarak atandım. 19.12.2012 tarihinde girdiğim doçentlik sınavını başararak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bilim alanında doçent unvanı aldım. Şubat 2014 tarihinden itibaren Özel Memorial Ankara Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaktayım. 2 Ocak 2020’de profesör olarak atandım.

Çocuklarda Lenf Bezleri
Hemanjiyom (Gül Lekeleri)
KEMİK İLİĞİ NAKLİ